نماینده عراقی: علاوی به احزاب مخالف خود تا پنجشنبه فرصت داده است

یک نماینده عراقی گفت که «محمد توفیق علاوی» در راستای جلب نظر گروههای مخالف خود، تا پنجشنبه به آن‌ها مهلت داده است تا نظر نهایی خود را اعلام کنند.

«ریاض المسعودی» نماینده ائتلاف «سائرون» (وابسته به مقتدی صدر) گفت که «محمد توفیق علاوی» نخست‌وزیر جدید عراق به گروههای مخالف تا پنج‌شنبه فرصت داده است تا نظر نهایی خود را اعلام کنند.

به نوشته وبگاه المعلومه، او گفت که علاوی از مقبولیت برخوردار است و به گروههای مخالف خود از میان اهل سنت، شیعه و کردها تا پنجشنبه فرصت داده است و پس از آن کابینه خود را معرفی می‌کند.

المسعودی در ادامه گفت که گروههای غیر همسو با علاوی از او خواسته‌اند تا تضمین دهد که پس از تشکیل دولت در راستای تضعیف آن‌ها عمل نکند و در حال حاضر علاوی منتظر پاسخ نهایی آن‌هاست.

«محمد الخالدی» دیگر نماینده عراقی نیز امروز به المعلومه گفت که از میان ۳۲۹ نماینده پارلمان ۲۰۳ تن از آن‌ها به کابینه علاوی رأی اعتماد خواهند داد. همچنین ۹۰ درصد از گروههای شیعه نیز با دولت وی موافق هستند.

«احمد الکنانی» دیگر نماینده پارلمان عراق نیز به رسانه‌ها گفت که علاوی برنامه و اسامی وزرای دولت خود را به رهبران گروههای سیاسی داده تا آن را بررسی کنند و قصد دارد تا پایان هفته کابینه خود را در پارلمان معرفی کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *